Translate

poniedziałek, 15 grudnia 2014

Z WIZYTĄ: Autoszrot w szwedzkim Bastnäs cz.3Witam. Dziś zaczniemy wycieczkę do lasu w Bastnäs - dopiero tam zaczynało się robić ciekawie - stare fury poukładane piętrowo, a do tego zgnite jeszcze bardziej malowniczo, niż te stojące pod chmurką. Zobaczymy m.in ponadnormatywne ilości wrastających VW T1, które to ostatnio zrobiły się dosyć drogie, co tylko podniosło atrakcyjność tego typu widoków. Ale zaczynamy od Kalmara. Tjorvena Kalmara:

Samochody z lat 40. są już dosyć skutecznie zbiodegradowane. Widziałem jeszcze starsze (prawdopodobnie), ale po nich zostały już tylko fragmenty ramy i opony
Mech jakoś szczególnie upodobał sobie VW. T4 brata tylko potwierdza tę obserwację

Taunusy, dużo Taunusów
Zwróćcie uwagę na sprężynę


Uwielbiam takie stare reklamy na samochodachJedna z nielicznych T2-ek w tym miejscu
Wątpię, żeby ktoś jeszcze nie widział poprzednich części, ale na wszelki wypadek wrzucam bezpośrednie odnośniki:

[link do cz.2]

[link do cz.1] 

14 komentarzy:

 1. Krótko: raj istnieje.

  OdpowiedzUsuń
 2. Oczy zarosły mchem! A nie lubię VW! No dobrze - stare lubię.
  Tylko mnie zastanawia sprawa - rozumiem Saaby, Volva, nawet to BMC, z racji niedalekiej produkcji mogę zrozumieć. Tak samo T1 i T2 i Garbusy, bo swego czasu to były dość popularne w krajach cywilizowanych pojazdy. ALE TAUNUSY? Nie kojarzę, by to był jakiś nadzwyczajny hit sprzedaży w czasach produkcji, a widzę wyraźną nadreprezentację...chyba że fotoreportaż tendencyjny(?)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też mnie to zdziwiło. Faktycznie było sporo starych Fordów, ale też i Opli, co zaciekawiło mnie jeszcze bardziej. Z tym, że trzeba pamiętać, że one są poukładane tematycznie i stąd też ten efekt. W następnej części znajdziemy się m.in. w Saabowej alejce:)

   Usuń
 3. A jakby tak kazać pochować się w swej skodzie 105 za kierownicą ... wyszło by taniej w trumnie, ... no trumny są droższe.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ... w komisie kupic i żądać by wpisano, skoda 105 trumna albo trumna - typ 742 - done ;)

   Usuń
 4. ile taunusów yhh

  OdpowiedzUsuń
 5. Za dużo. Serio. To jest tak potężny materiał, że wszystko zlewa się w jedną, rdzawo-omszałą całość i nie da się tego oglądać :) Coś na zasadzie: czekolada jest smaczna, ale nie da się na raz zjesć 10kg czekolady. Tak samo tu: tej ilości żelastwa nie da się na raz oglądać :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A wystrzelałem się chyba dopiero z połowy materiałów:) Będą też zdjęcia, które trzaskałem aparatem analogowym - dopiero one będą urywać dupsko, bo to wszystko tu to tylko komóra.

   Usuń
 6. nic tylko skompilować w wygaszacz ekranu. PRZESADZIŁEŚ!

  OdpowiedzUsuń
 7. To drzewo wyrastające ze zderzaka - przewspaniały widok. Czy ten domek też jest opuszczony czy zamieszkuje tam właściciel - idol wszystkich koneserów?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wszystko jest opuszczone. Jeśli chcesz kupić jakąś konkretną część, tudzież całe truchło, to dzwonisz i właściciel po godzinie pojawia się celem przyjęcia korzyści majątkowej.

   Usuń