Translate

niedziela, 23 października 2016

Szrociaki na Bałkanach: MIKS CZARNOGÓRSKI cz. 2


Witam. Następnym krajem do jakiego udaliśmy się po opuszczeniu Serbii była Czarnogóra. Motoryzacyjny krajobraz Czarnogóry jest bardzo zbliżony do tego z Serbii (w końcu jeszcze 10 lat temu stanowili jedno państwo). Na ulicach znajdziemy zatem sporo Zastav, wciąż przewija się sporo Beczek, ale powoli pojawia się coś charakterystycznego raczej dla Chorwacji, czyli stojące tu i ówdzie Renault 4. Dupowozem numer jeden jest Golf II, jednak sporo jest również I generacji z oczywistych względów - były montowane w Sarajewie (TAS), które obecnie znajduje się w granicach Bośni i Hercegowiny. Zapraszam na zdjęcia - dziś druga (i ostatnia) część zdjęć z Czarnogóry. 

Magirus-Deutz -prawdopodobnie Typ 230 w jakieś późniejszej wersji

A teraz dużo TAM-ów


R4-ek też będzie kilka


Kolejny Magirus-Deutz

Prawie mi uciekła, ale zdążyłem zrobić zdjęcie, dzięki opcji szybkiego włączeniu aparatu w LumceZastava 750 Special - "Ficia" posiada silnik o mocy zwiększonej do 30 KM

Dawno już nie widziałem takiego Mastera


Nocowaliśmy tuż obok niego


To TAM 80 T5

Na mojej prywatnej liście najbardziej zajeżdżonych Baleronów jakie widziałem ten byłby w pierwszej trójceR18 GL
TAM 75 T5, czyli 75 KM i i 5 Ton DMC
To chyba premiera E39 na szrociakach, ale była tak ładnie porzucona, że musiała się tu znaleźć. Zastanawiające - u nas już dawno zniknęłyby te felgi z E36 M3Kura i fura, czyli mój ulubiony zestaw w przypadku fotografii starego żelaza. Przyznam, że nawet specjalnie wyczekiwałem, aż kura podejdzie do Yugo
Typowy widok, typowe pojazdy dla tego rejonu - miejscowość Herceg Novi


Istna okazjaWszystkie zdjęcia z Chorwacji znajdziecie TUTAJ. To rzecz tylko dla wytrwałych bo jest ich aż 320 (i to po selekcji;)
 

2 komentarze:

  1. dobry miks, czuje się jakbym skoczył w przeszłość, pluta w takiej "morskiej" barwie jeszcze nie widziałem, dużo jednookich sie trafiło, baleron piknie dobity ;)

    OdpowiedzUsuń