Translate

poniedziałek, 25 kwietnia 2016

PRAWDZIWA PATYNA: Zakopiańska Skoda 1200/1201Witam. Dziś rano wróciłem z Zakopca i jak już anonsowałem na FB udało mi się tam trafić na bardzo fajnego wrosta. Szczerze powiedziawszy to nigdy nie widziałem tego modelu Skody na żywo w Polsce. Nie widziałem go nawet w Czechach. Tym większy był mój szczeno-opad kiedy trafiłem na porzuconą Skodę 1200/1201 w sedanie niemal szczelnie obrośniętą zaroślami. 
Ale od początku - pierwszym co zwróciło moją uwagę była totalnie zapuszczona chata i stojący za nią Mercedes T1 na czarnych blachach. Podszedłem do niego i już wtedy wiedziałem, że trafiłem na coś więcej - mocno skorodowany ryjek Skody wystawał z krzaków, a tuż obok niej wrastał sobie Star 66 lub 660 z podwójną kabiną, a na pace nosił dodatkowo kabinę od Stara 28-ki. Ale było coś jeszcze - zapraszam na zdjęcia.Brakuje atrapy chłodnicy - ale zaraz się znajdzie

14 komentarzy:

 1. To już nie wrastanie - to instalacja artystyczna! ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Dziś minął mnie poliftowy Metro. Przypadek?

  OdpowiedzUsuń
 3. O jaaaaa, ale walnął tą skodą w drzewo! Aż mu szczena opadła.

  OdpowiedzUsuń
 4. Kiedy wreszcie bedzie wpis oznajmiajacy "ZAKUPIWSZY" ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Odpowiedni bolid jest już wybrany, trwa proces zmiękczania właściciela, miałem jechać po niego dziś, ale najpewniej będzie to dopiero środa z racji jutrzejszych obowiązków.

   Usuń
 5. 1. oglądając ostatnie dwa wpisy wreszcie związane z nazwą bloga, prawie słyszałem to mlaskanie (bo Ruda wpier****); tak dla odmiany podczas wpisu - laurki dla Hondy słyszałem prawie fizycznie ten dawno zapomniany, charakterystyczny szelest ortalionu, pobrzękiwanie tombakowych łańcuchów i nieodłączne "łup -łup - łup".
  2. odróżniasz Stara 66 od 660?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 1. Czasami wydaje mi się, że jakieś chłopaki z Hondy zrobiły Ci krzywdę:D

   2. Nie odróżniam i faktycznie powinno być napisane 66/660.

   Usuń
  2. 1. lata 90 w Szczecinie były bardzo ciekawe ;-)
   2. a, to witaj w klubie

   Usuń
  3. No tak, bo one chyba głownie silnikiem różniły się.

   Usuń
  4. 66 przestali produkować w 1965 - szansa, że zachował się jakiś w miarę cały egzemplarz jest znikoma, a na pewno wielokrotnie mniejsza niż 660, którą tłukli jeszcze w latach 80-tych

   a benzyniak to był chyba ten sam? S47. Dieselki były tylko w 660.

   Usuń
 6. Tak, benzynowy silnik S47 był zarówno w Starach 66 jak i 660. Też nie do końca wiem czym się poza silnikami różniły, bo z zewnątrz wyglądają tak samo (może kilkoma małymi detalami się róźnią)
  "Lordessex"

  OdpowiedzUsuń
 7. Hey very interesting blog!

  OdpowiedzUsuń
 8. Mam trochę nowych części do skody 1201.

  OdpowiedzUsuń