Translate

sobota, 12 marca 2016

PRZEGLĄD ŻELAZA BIELSKO-BIAŁEGO cz. 5

Witam. Dziś kontynuujemy Przegląd Żelaza Bielsko-Białego. Dzięki uprzejmości Adama "Ktośka" będziemy mogli zobaczyć jakież to fajne gabloty można znaleźć w południowej części Polski, a konkretnie to w Bielsku-Białej na Śląsku i w jego najbliższych okolicach. Jestem pod dużym wrażeniem ilości i jakości fotografowanego żelaza. Chwała Adamowi, że go dla nas uwiecznił. Z dzisiejszego wpisu najbardziej podoba mi się Audi 100 C3 na żółtym szyldzie. Generalnie to mam brain error jak na to patrzę. Niby łapie się wiekowo - w końcu zaprezentowali je w 1982 roku (w tamtym czasie M-B robił jeszcze Beczkę!), a to już 34 lata. Z drugiej jednak strony strony, dobrze pamiętam z mojego pobytu w Pekinie widok kilkuletnich Audi 100 C3, tylko pod jakąś dziwną chińską nazwą
Miks otwieramy E36 w stanie, który będzie chyba coraz częściej spotykany. Bo o E30 warto dbać - jest stare, E46 przedstawia jeszcze jakąś wartość, a E36 nie ma żadnej pożądanej cechy. No doba - ma jedną - jest fajne na gruza za 2000 zł z gazem:) 

Ten amerykański Accord wygrał miks - szkoda, że nie mam zdjęcia w lepszej rozdzielczości


20 komentarzy:

 1. Seta na żółtych blachach wręcz epicka!
  Super foto rapida. Pan w oczojebnych gatkach i ręka na dach! Ogólnie bardzo dużo fajnego żelastwa i wrostów.
  Wracając do wstępu - dobrze zachowane e36 może być fajne. U siebie widuję czarne w wersji kombi, na fajnej feldze i aż miło popatrzeć. Kompakt jak fajny też może być fajny. Brzydko zestarzały się sedany i coupe.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hmmm - mi nigdy nie podobało się E36. Zresztą sama fabryka niejako przyznała się do błędu - bo przecież najpierw zerwali z klasyczną linią by w następnej generacji do niej powrócić.

   Usuń
  2. Faux pas to popełnili z E60.
   Nie rozumiem zdania: "najpierw zerwali z klasyczną linią by w następnej generacji do niej powrócić." E46 to powrót do e30?

   Usuń
  3. Powrót do języka stylistycznego mocniej osadzonego w tradycji marki. Paradoksalnie E46 wygląda bardziej klasycznie niż E36, pomimo tego, że jest nowsze. Podobny myk jest ze wspomnianą E60. Jej następca (F10) jest bardziej klasyczny od poprzednika. A może tylko ja to tak widzę:)

   Usuń
  4. Trudno jest mi się z Tobą zgodzić. W przypadku e36->e46 widać kontynuację, nie wiem z której strony e46 ma nawiązywać do e30? O e60 wspominałem - to wybryk stylistów (chyba rozwinięcie myśli zastosowanej przy e65) i f10 wyraźnie nawiązuje do 39. W chwili prezentacji nazwałem ją dziadkową.

   Usuń
  5. E46 nie nawiązuje do E30 - po prostu wygląda bardziej klasycznie niż E36. Dla mnie E36 jest takim samym wybrykiem stylistów jak właśnie E60 - oki, tam jest to bardziej czytelne.

   Usuń
  6. E36 nie pasuje do przyjętej lini BMW choćby dlatego że jako jedyne BMW ma ramki drzwi zachodzące na dach ( jak np w TIPO , UNO ) to psuje linie

   Usuń
  7. Miałem już nie ruszać tego tematu ale panowie nie mogę się zgodzić. Na autobezsensie pojawił się artykuł o e36 i autor zauważa kontynuację modelową w bieżącej trójce. Nie wiem skąd wzięliście brak klasyki w tym modelu. Fakt wyróżniała się wówczas i mocno odbiegała od klasycznych kanciaków.

   Usuń
 2. Odmawiam ogladania zdjec jak nie ma pod nimi komentarzy.

  Bibliotekarz

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zawsze możesz je dodać samemu - tu w komentarzach.

   Usuń
 3. nuda jak zawsze

  OdpowiedzUsuń
 4. widzę, że warczyburg dwusuw z czterosuwem pod maską, wyemigrował do BB i chyba już tam pozostanie. :(

  OdpowiedzUsuń
 5. O! Tides From Nebula! a do Szczecina nie zaglądają!
  I tylko nie wiem, czy miks wygrywa scenka rodzajowa z Rapidem, czy niewyglądająca na zgnitą Asia Topic...bo poza tym to w sumie podobne klimaty jak w Szczecinie, z tymi wszechobecnymi czarnymi tablicami.

  OdpowiedzUsuń
 6. Bielsko-Biała to taki sam Śląsk jak Częstochowa. Województwo śląskie to tak, jak najbardziej...
  Niezła gleba w tym Wartburgu ;-)

  OdpowiedzUsuń
 7. ta Zastawa i Mustang dziwnie do siebie pasują :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Najlepszy zestaw w tym zestawie ;)

   Mi się jeszcze podobają te wszystkie samochody co im własne ogródki wyrosły dookoła, tu góruje Hyundai Pony.
   Dobre maja czarne blachy w tamtych okolicach: BOR, BOB. Te pierwsze BOR powinien w swoich samochodach mieć ;)

   Usuń
 8. Shuttle jest ciekawa, podoba mi się. Super fotka Mustanga i Zastawy.

  OdpowiedzUsuń
 9. E36 otwierające miks - widać, że wersja bieda, z najsłabszym silnikiem, ale wydech musi być! :)

  A co do Probe "szybki i wrastający" - ech, kolejny zabytek gorączki tuningowej znika z ulic :(

  OdpowiedzUsuń
 10. Wielu tych fur już nie ma:e36,Asia z Golfem(też wrastał),Wartburg,Proboszcz,Volvo 340.Accord stoi w Gliwicach przy Centrum Onkologi(przynajmniej rok temu stał,tak bardziej od tyłu).A co do rozdziałki... z racji tego iż jestem przeciwnikiem srajfonów wszelakiej maści to wtedy używałem Noki X2 a teraz musi mi wystarczyć Solid B2710.

  OdpowiedzUsuń