Translate

wtorek, 8 grudnia 2015

Z WIZYTĄ: Spot Zimowy 3.12.2015Korzystając z życzliwości Wielkiej Trójki w postaci portalu klasyczne.com, Wrocławskich Spotkań Klasyków i petrolhearts.pl, udałem się na zorganizowany przezeń Zimowy spot (nazwa własna), bo z racji tego, że już ciemno i zimno, spotów i zlotów jako takich jest coraz mniej, więc jaki się jakiś nadarzy, to korzystać trzeba.
Pierwszą destynacją był parking przed Urzędem Wojewódzkim, bo stąd miała odjechać ekipa WSK, by gremialnie zawitać na parking podziemny w Alei Bielany, gdzie cały event się odbył. Polonez 1500, Skoda 105, Polonez Caro, Polski Fiat 126 FL, dwa BMW E30, Trabant 1.1 Universal oraz Volkswagen Santana LX, czyli podróżnicy w czasie z roku circa 1998, po z góry ustalonym półgodzinnym postoju wyruszyli w podróż.
Muszę przyznać, że gdy już dotarliśmy na miejsce, to musiałem zbierać szczękę z dywanika, bo moim oczom ukazał się las. Nie krzyży, a samochodów. Ponad 70 wehikułów, wszystkie zebrane w jednym miejscu. Duży plus!
Klimat całego spotu albo raczej mini-zlotu, był naprawdę fajny, i nie chodzi mi tylko o dobrą atmosferę panującą wśród właścicieli i postronnych gapiów-zakupowiczów. Nie za ciepło, nie za zimno, jasno i choć w tle leciał typowy supermarketowy muzak, to na szczęście sukcesywnie zagłuszały go silniki aut. Przeważały Balerony i Baby Benze (słuszna linia - przyp.red.), ale świat idzie do przodu, co poradzić. Jestem jak najbardziej za!
Z tego co mi wiadomo, to jednorazowa inicjatywa. Postaram się (aczkolwiek niczego obiecać nie mogę), aby w tym roku tego typu impreza zrzeszyła posiadaczy starych samochodów z Wrocławia i okolic jeszcze raz, gdyż koncepcja jak i wykonanie cokolwiek słuszne.


Jednym z uczestników spotu był sam Mr. Szatan
Znajdź niepasujący element
Wybijają się kolorystycznie
Na mieście pojawił się nowy rodzaj Cegły
A w środku wypatroszona jak karp
Biały niczym kokaina z domieszką tłuczonej żarówki
"E, parkingowy! Wy*ebać Ci?!"
Multikulti
Zewrzyj paszczękę jak ziewasz!
Laureaci spotowego mindfucka: Caro, Borewicz i Szczupak, versus MR2, Mustang i Impreza
To koło mi nie podchodzi. A tak, to miodzio (koło jeszcze oki - ale po co te sierpy to ja nie wiem, bo na pewno nie w celu poprawy wyglądu - przy.red.)
Ziomale z Petrolhearts
"Odcustomować" Trabiego i Garbiego, czarne szyldy, a wyjdzie połowa lat 90.
Legendy PRL-u
Posłuchał
Grzybowa kratka na fotelach tak bardzo
Meśkowo
Lofciam
Stara Cegielnia (btw, dobra nazwa dla jakichś prestiżowych loftów zlokalizowanych u Wieśka w piwnicy)
No tak..
Wunderdałny z Golfa. Pracuję nad taką ilością w Santanie
Niemiec płakał jak naklejał
Najszybsza Przejściówka w tej części Wszechświata
Specjalnie jej nie myłem. Brudna przyciąga ];->
Towarzystwo się przerzedza
Czytelny znak, żebyśmy już wypier... bo już późno


Relacja: Piotrek

3 komentarze:

 1. Damnit, znowu mnie coś takiego omija :/ po kolei:
  - Niepasujący element? Niebieski Mesiek ma dziwnie przyciemnione lampy, co wygrałem?
  - Zielony Garbus już od dłuższego czasu się pojawia; założe się, że dalej ma kwiatki przewieszone przez lusterko wsteczne
  - jeśli mnie pamięc nie myli to ta Cegła stacjonuje gdzieś na Borku, przynajmniej tam ją widziałem ostatnio...ale Piotrek powinien być bardziej zorientowany w temacie :)
  - koło idzie przeboleć, cyrkle...już mniej. Jedna rzecz się rzuca się w oczy - właściciel nie poszedł za ciosem i nie zglebił Rekina. Całe szczęście.
  - przyznać muszę, że Golf na czarnym stalaku i z tym zawieszeniem wygląda zadziwiająco dobrze... (coś ze mną jest nie tak?)
  - ...ale te naklejki już mogli sobie darować
  - Łochrystepanie. Ten Citroen. WYGRAŁ.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cegły nie kojarzyłem, pierwszy raz widziałem właśnie na tym spocie. Niedawno rejestrowana, sądząc po blaszkach.

   Usuń
 2. Widzę że reprezentacja "cegielni" w komplecie, bardzo mnie to cieszy :-D. Nawet 740ka na blaszce WPR, moje okolice :-D.
  Nie pojmuję tej ch...ej mody na te gleby i absurdalne felgi. Jest to tak odrażające jak widok poćwiartowanych zwłok.
  "Lordessex"

  OdpowiedzUsuń