Translate

poniedziałek, 3 marca 2014

PRAWDZIWA PATYNA: Skoda 100 1971Witam. Z pisaniem postów jest tak, że są takie, które męczysz dniami i nocami ale są też takie, które powstają dosłownie w kilka minut. Widzisz coś i natychmiast musisz to opisać. Nie zastanawiasz się, nie kombinujesz nad formą - tekst po prostu sam spływa na kartkie (ekran). Dziś mamy właśnie ten drugi przypadek. Pacjenta podesłał mi Marek i od razu stwierdziłem, że muszę go pokazać w Prawdziwej Patynie. Dziś z wielką przyjemnością przyjdzie mi zaprezentować po raz pierwszy w tym dziale - Skodę 100 - czyli auto, które bardzo lubię a nawet posiadam. 
Oczywiście nie będzie to zwykła Skodovka. Jest to Skodovka Turbo R - od TURBO ROZPIERDOL. Wygląda jakby dosłownie przed chwilą wyłowili ją z Odry i jakby przebywała tam w najlepsze co najmniej od 1997 roku. A jak już ją wyłowili to najwyraźniej jeszcze Ksawery jej dołożył. Żeby było jeszcze lepiej to mamy tu do czynienia z moim ulubionym przypadkiem spod znaku - fura + kura:

Skoda jest na LEDach, w tle mały Lord Vader bawi się lalkami - stężenie absurdu jest wysokie

Małe płocie i wzdręgi miały przez kilka lat schronienie przed szczupakami i okoniami. Przy okazji zachęcam do zapoznania się z hasłem "Ryby Polski" na wiki
Coś tu mi się pokręciło5 komentarzy:

 1. Ewidentnie właśnie vystupila z bažin. A Darth Vader z lalkami... Greetings, Eathling. Take me to your dealer.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie, no pierwsze zdjęcie z kurą, Vaderem i różem nawet bez Skody rozwalałoby system totalnie! A ze zgnitą Skodą po prostu można uznać za obrazkową definicję wszystkich blogów o absurdalnej motoryzacji razem wziętych!

  OdpowiedzUsuń
 3. To już nigdzie nie pojedzie - nawet z mopicznym wspomaganiem wycieraczek ...

  OdpowiedzUsuń
 4. Czego chcecie? Na diodach Leeeeed z fotokomórką szyjącą kreację na bal w przedszkolu, nowa felga, zderzak, kura oraz ekoplantacja mchu gratis i młodociany Lord w tle pewnie też :-)

  OdpowiedzUsuń
 5. Obłęd w zakresie niemierzalnym - poza skalą. Skoda w stanie półsypkim i Darth Vader ciskający w nią mopem i oponami.

  OdpowiedzUsuń