Translate

piątek, 1 listopada 2013

PRAWDZIWY PRODŻEKT: Skoda Octavia 1964 CrossoverWitam. Co prawda mieliśmy już raz okazję podziwiać starą Octavie w tym cyklu ale ta którą pokażę dzisiaj jest tak oryginalna, że całkowicie przesłania tamtą poprzednią, która swoją drogą można sobie zobaczyć tutaj. Dzisiejszy bohater został odnaleziony przeze mnie na jednym z czeskich portali ogłoszeniowych.
Co my tu mamy takiego szczególnego zapytacie, przecież to tylko zwykła Octavia:

Standardowy przód
Standardowe wnętrze
Standardowa komora silnika
Ale to tylko pozory. Otoż mamy tu do do czynienia z dziełem epickim w pomyśle i wykonaniu. Panowie i Panie patrzymy właśnie na jednego z pierwszych Crossoverów w historii!

Zastanawia kompletność detali - listwy, dekielki, emblematy - wszystko jest na swoim miejscu
Przeróbka jest wykonana dosyć estetycznie (FSO miało by się czego wstydzić). Plus za praktyczne umiejscowienie baku, można go łatwo wyciągnąć i przepłukać z naleciałości

 

Przypomnę, że Crossover to małe auto o uniwersalnym charakterze z jakimiś tam choćby minimalnymi własnościami terenowymi. Tak też mamy w tym przypadku. Oprócz tego, że auto możemy wykorzystywać w terenie choćby do orania pola (czym chwali się właścicieli w ogłoszeniu), to możemy zupełnie normalnie pojechać nim sobie także do sklepu na zakupy, do teatru czy też na romantyczną przejażdżkę z koleżanką. To jest własnie prawdziwy SUV i to na lata przed Toyotami RAV4, Outlanderem czy tam innymi Kaszkajami. Brawa dla właściciela!


9 komentarzy:

 1. Odpowiedzi
  1. Nie no co Ty, chcę ją kupić. Jak dam linka to jeszcze ktoś mi ją podkupi i co będzie wtedy? Nie znajdę już nigdy drugie takiej.

   Usuń
  2. Google ma wyszukiwarkę po fotkach. Po co prosić.....

   Usuń
  3. No i to jaka skuteczną...

   Usuń
 2. Chciałbym zapytać o zastosowanie zwrotu "dzieło epicki", czy wogóle słowo epicki, jakiego użyłeś w opisie Skodowki. W internetowym slangu coraz popularniejszy jest zwrot "epic fail", który można tłumaczyć jako "totalną porażkę". CZy o to Ci chodzi?? Jeżeli tak to dlaczego kończysz słowem "brawo"?? Może dlatego, że słowo "epic" jest również używane do określenia czegoś wspaniałego, np. epic movie, epic win. Przecież,spotyka się tłumaczenie słowa "epic" dosłownie jako epicki, np. epicka porażka lub epicki film, by opisać film, który bardzo się im spodobał. Mam jednak wrażenie, że takie zastosowanie słowa epicki jest błędne. Co tym myślisz?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ciekawa uwaga.
   U mnie zwrot "epickie dzieło" użyty w kontekście tej Skody jest wieloznaczny i właśnie taki był mój zamiar. Czytelnicy sami mogą sobie wybrać wersję która bardziej im pasuje. Oczywiście jest to neosemantyzm ale z czasem takie "kwiatki" wchodzą do języka potocznego jak coś zupełnie normalnego.

   Usuń