Translate

poniedziałek, 29 stycznia 2018

MIKS WOLVERHAMPTOŃSKI


Witam. Nazwa miksu jest co prawda nieco kosmiczna - niemniej zdecydowałem się ją pozostawić. Nazwę tego miasta w środkowej Anglii często skraca się to postaci "W-ton", ale to  brzmiało mi jakoś zbyt azjatycko - jak jakiś wonton, a to wprowadzałoby niepotrzebne zamieszanie. Wolverhampton wpisało się w historię motoryzacji pierwszym autem, które przekroczyło 320 km/h. Myślę w tym momencie o Sunbeamie 1000 HP z 1926 roku, który został skonstruowany własnie w tym miecie i w 1927 przekroczył 200 mil na godzinę, czyli wspomniane 320 km/h. Zdjęcia do miksu podesłał Krzysiek, który tam ostatnio przesiaduje - także liczymy na więcej materiałów w przyszłości:)Część zdjęć została wykonana z okna, więc trzeba przymknąć oko na ich jakość
Szkoda, że Miśków Evo u nas jak na lekarstwo

Chyba własnej roboty ta nakładka


Glanza!
Choć jeśli chodzi o białe samochody z Japonii to król mój wybór kieruje się w kierunku tego co stoi za Toyotą

Dobra fura na weekendowe zakupki w ASDA :D


Tragicznie wygląda to koło w R129
Ładna sztunia Figaro, ale w nieoryginalnym kolorze

No taką kolekcję fur na podjeździe to ja rozumiem

4 komentarze:

 1. Mercedesy, Volvo, BMW 2002, Porsche 944, Toyoty Supra i Glanza oraz Honda ITR są fajne.
  "Szkoda, że Miśków Evo u nas jak na lekarstwo" - no tak. Skasowali Evo i stworzyli dwa kaszaloty - Xpander i Re-Model A(Złomnik kiedyś o tym pisał z tego co pamiętam). Projektantów tych dwóch rozdeptanych robali powinno się wsadzić za kraty. Dobrze, że przynajmniej Toyota GT86 oraz Hondy NSX i Civic Type-R są świetne.

  OdpowiedzUsuń
 2. Wielka Brytania pod względem szrociaków jest super. I to mimo mało sprzyjającego klimatu i wysokich opłat ubezpieczeniowych za stare auta.

  OdpowiedzUsuń
 3. Po pierwsze rzadko tu bywam. Dużo fordów, RR. I fajnie :)
  1. Mini - super fura i kadr. Efekt psuje jakiś VAG na 2 planie.
  2. Mini 2 - choruję na clubmana (fakt chu.owe ale drzwi jak w RX8) tego chętnie zgarnąłbym jako dupowóz na dojazdy do pracy.
  Reszta to banał, prócz supry pod marketem (k...a piwa przy grillu im zabrakło?) czy laski przy R129 krzyczącej: o ja pierdolę! Co za felunek!
  P.S. figaro kojarzy mi się z Claptonem. Nie wiem co większy staroć.

  OdpowiedzUsuń