Translate

sobota, 7 października 2017

PRAWDZIWY SZWAJCAR: 1969 Audi 100 LS (C1) Kabriolet


Witam. Chciałbym dziś pokazać tym z Wam, którzy nie mieli okazji być w bieżącym roku na MotoClassic Wrocław jedno z ciekawszych aut, jakie się tam znalazło. Może nie jest ono tak olśniewające wizualnie i nie ma takiej historii w motorsporcie jak Porsche 917 KH - kolejne ciekawe auto z tegorocznego Topacza - ale i tak było warte uwagi, lecz z innego powodu - na pewno mniej widocznego. Tym właśnie tłumaczyłbym fakt, że to Audi 100 LS C1 w kabriolecie z 1969 roku było raczej pomijane przez rzesze odwiedzających MotoClassic Wrocław - a szkoda. Dlaczego? Bo to prototyp, który został użyczony wprost z Muzeum VW, jedyny powstały, a zatem zupełnie unikalny. Dzięki Wojtkowi mogłem zajrzeć do środka i pod maskę.


A na koniec jeszcze link do fajnego Audi z ubiegłego roku.


6 komentarzy:

 1. Pomijane? Nie powiedziałbym. Z moich obserwacji wynika, że ludzie cisnęli z tych "oryginalnych" zaszpachlowanych Porsche obok, a z ciekawością i uznanie oglądali te Audi ;-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak mi się wydaje na podstawie dwóch dni i również relacji pracownika VW Classic, który był tam cały czas. A oprócz tych 3 911-tek do remontu stały przecież dwie 930-tki Turbo po perfekcyjnym remoncie i to raczej one przyciągały uwagę. W końcu Porsche to Porsche, a Audi dla przeciętnego oglądacza to nic ciekawego.

   Usuń
  2. To ja musiałem natrafić w takim razie na lożę szyderców XD

   Usuń
 2. Od dawna interesuję się motoryzacją i miałem okazję być na tym wydarzeniu. Byłem zachwycony. Ten samochód również zrobił na mnie ogromne wrażenie. Czekam z niecierpliwością na kolejną edycję :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciągle zastanawiam się na co zmienić auto, może peugout 301, może jakieś renult bo wszyscy mówią nowe nie będzie się psuło hmmm czy aby na pewno? Kurde uwielbiam stare samochody, mają dusze i nie mowie o porsche bo to jasne ale historia, godziny naprawiania i magiczne zaklęcia "kur.." sprawiają, że w takie auta chce się wsiąść ponownie ba nawet naprawy nie są takie złe.

  OdpowiedzUsuń
 4. Mam szczególną słabość do takich samochodów. Ten model prezentuje się genialnie. Jest na czym zawiesić oko :)

  OdpowiedzUsuń