Translate

poniedziałek, 9 stycznia 2017

MIKS MALTAŃSKI


Witam. Jako, że szrociakowi agenci rozpierzchli się po całym świecie to mamy okazję podziwiać coraz to ciekawsze zakątki naszego globu. Zaledwie tydzień temu z Malty wrócił mój dobry kumpel przywożąc masę fajnych zdjęć. Rzecz jasna to, co zostało uchwycone na zdjęciach to zaledwie jakaś tam część tego, co było widziane. Dodam jeszcze tylko przed oddaniem głosu Markowi, że Malta po dziś dzień legitymuje się ruchem lewostronnym, dzięki czemu na ulicach m.in. Valletty możemy spotkać sporo rasowego JDM-u - a to zdecydowanie rzadki widok na naszym subkontynencie.


Cześć. Malta jest znana z tego, że charakteryzuje się jednym z najwyższych współczynników ilości zabytków na jednostkę powierzchni kraju. Dodatkowo, dzięki lewostronnej organizacji ruchu drogowego, ta urokliwa wyspa charakteryzuje się również największym stężeniem samochodów z rynku japońskiego. Mieszkańcy Malty upodobali sobie samochody używane z kraju kwitnącej wiśni, więc import i handel takimi pojazdami to jeden z lepszych pomysłów na tamtejszy biznes. Na wyspie można znaleźć również wiele warsztatów samochodowych, w tym typowe warsztaty Maltańskich "Januszy". Przechadzając się po ulicach czy też jeżdżąc autobusem zauważyłem astronomiczną ilość ciekawego żelaza. Na Malcie przeważają samochody stosunkowo nowe, kilkuletnie, w tym ciekawe JDMy. Stare, najbardziej interesujące auta, reprezentowane są przez japońskich weteranów. Niestety większość z nich była w ruchu i nie udało mi się zrobić zdjęć. Co ciekawe, wśród uchwyconych, stojących samochodów, wstępuje przewaga Toyot. Tymczasem spośród samochodów w ruchu, zdecydowaną przewagę miały Hondy, które jednocześnie były najtrudniejsze do uchwycenia. Warto zastanowić się nad tym faktem :) 

Wrzut zdjęciowy jest z dziedziny tych bardziej pękatych - aż 94 zdjęcia po ostrej selekcji. Ostatecznie wybrałem kompromis pomiędzy starociami, a plastikami nieznanymi w Polsce.

Widzieliście kiedyś takiego cudaka?
Subaru R2

Daewoo Racer

A tu jego przodek
Ewidentnie mają pociąg do Demoludomobili- zwłaszcza w kombiakach


Carry jest jak nas nadzwyczaj dużo
Nie wiem jak to się stało, ale pomimo mojego chyba prawie rocznego pobytu w UK, a co za tym idzie pomimo dziesiątków miksów z różnych miast goszczę Morrisa Marinę pierwszy raz na szro
A tu od razu w rzadko spotykanej wersji furgon
Subaru Rex!
Znane również jako Subaru 600
Ta 120-tka jest interesującą z dwóch powodów - po pierwsze co ona tam robi, a po drugie kiera z prawej strony to rzadki widok w takim Skodilaku


Ależ ta Hondy Acty jest słitaśna. Ryjek jakby po dzwonie - miam
No i ten rozmach stylistyczny - zwłaszcza tył robi robotę:D
Kolejny "Angol" - Hillman ImpDatsun Cherry N10


Toyota Sera!!
Pamiętam ją z katalogów "Samochody Świata"

Ale ładny stan

Wow - kolejny Datsun Cherry N10
Nie znaju takiego wynalazku
Choć teraz już tak

Coś dużo tam tych Formanów


WTEM!!!!
Datsun 120A F-II
Chyba najciekawsze (oprócz Rex-a) znalezisko z Malty
Ależ to jest ohydna Fura - inny kolor zada jeszcze bardziej podkreśla wrażenie, że jest ona doklejona z innego auta

Ta - chciałbyś
Kończymy prześlicznym CV II generacji lekko pukniętym w tyłek, ale tego już nie zobaczycie. Tylko dla użytkowników PREMIUM - dawać pincet złoty!!!
10 komentarzy:

 1. Co to jest pod tym białym datsunem, szary hatch 5 drzwi? Jakaś toyota? Super wygląda, tylko te "nalypki" trochę szpecą.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Daihatsu Charade, możliwe że to GTI

   Usuń
  2. A skąd. Skądś znam ten model, grzebię już pół godziny, a nie mogę znaleźć, co to takiego.

   Usuń
  3. Przeca to Starlet EP80.

   Usuń
 2. Prawdziwe zagłębie starych samochodów:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Już miałem pisać komentarz, że miks wygrywają Starlety Glanza V, ale potem zobaczyłem Toyotę Sera i zmieniłem zdanie. Malta to europejski raj JDM'ów.

  OdpowiedzUsuń
 4. Mnie najbardziej urzekły Datsuny, świetne ciężko dostępne klasyki.

  OdpowiedzUsuń
 5. Mi wygląda jak Starlet GT Turbo, ale szukając jej zdjęć w internecie są tylko wersje 3-drzwiowe. Może ktoś założył sobie bodykit do zwykłej wersji?

  OdpowiedzUsuń
 6. Wygrywają Rex i Sera. A ostatniemu Formanu (temu wiśniowemu, na alusach) tył siadł jak Skanssenowi po załadowaniu przed wymianą amorów i sprężyn.

  OdpowiedzUsuń
 7. Też pamiętam Serę z tych katalogów. Daweoo Racer? Tego to chyba nawet red. Z.Łomnik nie zna ponieważ nie umieścił we wszystkich wcieleniach. I co to za model Toyoty Corsa? Bo Ta Corolla z fot to chyba Starlet?

  OdpowiedzUsuń