Translate

sobota, 11 lipca 2015

PRAWDZIWY SZWAJCAR: Ford Taunus 20M RS Coupe 1968Witam nowych szrociakowiczów. Po ostatnim wpisie stadko powiększyło się trochę - tylko na FB w ciągu dwóch dni pojawiło się około 70 nowych polubień. Ale do rzeczy. Jakiś czas temu bardzo nie chciało mi się wstać, ale wystarczyło, że wyjrzałem przez okno i już było po sprawie. Widok był na tyle wspaniały, że znalazłem się na dole w zasadzie zanim jeszcze położyłem się spać;) 
Oto bowiem w poblizu mojego lokum pojawił się Ford Taunus 20M RS Coupe w baaaaardzo atrakcyjnym malowaniu, zresztą zgodnym z oryginalnym. Pod maską znajdowało się 2.3 V6 o mocy 108 KM. Rocznik widać na blachach, czyli 1968. W tym roku odbył się zresztą facelift, ale to jest jeszcze stara wersja - P7a, moim zdaniem ładniejsza od P7b. 
Zobaczcie sami tego - powiedzmy - europejskiego muscle cara:Przyciemnione szyby w tym wypadku nie rażą - powiedziałbym nawet, że są wskazane
Tylko felgi bym zmienił na coś innego

Klapka do wlewu paliwa w najlepszym możliwym miejscu. 
Nie trzeba zastanawiać się z której strony dystrybutora podjechać


7 komentarzy:

 1. Ostatnia fota fajna klimatyczna. Czy on ma coś konstrukcyjnie wspólnego z Galaxie? Bo jakiś taki podobny trochę.
  A przyciemniane szyby...nie...zdecydowanie nie. Chociaż rzeczywiście nie wyglądają jakoś ultra wstrętnie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chyba nie - Galaxie jest dużo większy.

   Zapomniałem dodać, że to w pewnym sensie nie jest Taunus. Był okres, że nie używano tej nazwy i akurat ten 20M łapie się na ten czas.

   Usuń
 2. Dobry Taunus nie jest zły, nawet jeśli w oficjalnych źródłach tego miana nie nosi. A ten jest po prostu marzenie!

  OdpowiedzUsuń
 3. Dobry wieczór, to ja, nowy-stary szrociakowicz cubino. Chciałem powiedzieć, że jakoś niezbyt mi się podoba. Coś jest przedobrzone ze stylizacją. Felgi, cyrkle, szparunki, dymione szyby... no za dużo tego. Datsuny i toyoty ciekawsze.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dla mnie też. Ale to jest taka konwencja - coś na kształt europejskiego muscle cara, więc musi być "na bogato".

   Usuń
 4. Ciekawa sprawa z tą nazwą Taunus. To znaczy, niby Ford P7 nie był Taunusem, ale ma z tego co widziałem na niektórych zdjęciach (między innymi na tych zamieszczonych tutaj) znaczek serii (bo trudno tutaj pisać o marce) Taunus. Skoro jest ten znaczek, to nie czepiał bym się nazywania Forda P7 mianem "Taunus" ;)

  Aha, też wolę wygląd Forda P7a od P7b

  OdpowiedzUsuń
 5. Mój Ojciec miał takiego. Dokładnie ten silnik ta buda tylko był złoty z dachem pokrytym czarnym zamszem. Piękne auto ale wtedy (lata80) nie było żadnych części, nie mieliśmy gdzie go przechować więc Ojciec sprzedał. Sam ojciec mówi że prawie płakał jak sprzedawał i do dziś go wspomina...

  OdpowiedzUsuń