Translate

sobota, 3 sierpnia 2013

Z WIZYTĄ: Muzeum Porsche w LipskuWczoraj miałem okazję pojeździć po Niemczech. Było trochę wolnego czasu więc wraz z redaktorem Kozą zaplanowaliśmy zawitać do jednego z licznych muzeów motoryzacji, z których to słyną nasi zachodni sąsiedzi. Czytałem kiedyś jakąś relację z wizyty w przyfabrycznym muzeum Porsche w Lipsku a jako, że akuratnie byliśmy w jego pobliżu postanowiliśmy postawić tam swoje odnóża. My fani motoryzacji przez wielkie F, my petrolhedy jakich mało nie mogliśmy się doczekać tych błyszczących 912 i 914, tych 356, tych specjalnych wersji 911. Generalnie wszystko byłoby w jak najlepszym porządku gdyby nie mały szczegół – nie za bardzo nas wpuszczono. Na oczywiste w tym momencie pytanie dlaczegóż to usłyszałem tylko serię bliżej niezrozumiałych słów, z których potoku dało się wychwycić jedno powtarzające się - NEIN. Zrozumiałem, że mamy spierd iść sobie. To by było na tyle. Nie ma wstępu, nie ma relacji, nie ma nic. Dziękuję za uwagę a na pocieszenie wrzucam zdjęcia płotu. Płotu Porsche.


9 komentarzy:

 1. No i ... pokazali miejsce, ale ale może nie szprechasz, i może było nie czynne z powodu awarii wodociągu czy coś ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Szwab zawsze będzie szwabem...

  OdpowiedzUsuń
 3. Po prostu wyszło na to, że jest to muzeum niedostępne dla zwykłych odwiedzających. Widocznie dziennikarz, który robił kiedyś relację z tego muzeum miał jakąś przepustkę, zgodę itd.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To, przepaszam bardzo, na chuj komu takie muzeum?...

   Usuń
  2. No właśnie, dlatego też napisałem tego posta - zupełnie bez sensu. Dziwne jak na rozsądnych Niemców. Najwidoczniej to muzeum dla inwestorów czy pracowników, czy kogoś tam. Mogą oni sobie wszyscy popatrzeć na te kilkanaście aut i jeszcze lepiej pracować/inwestować łotewer. No a jak ktoś bardzo chce to ma do dyspozycji to główne muzeum Porsche tyle, że do Zuffenhausen jest trochę dużo dalej.

   Usuń
  3. tia..."nur fur deutsche!"

   Usuń
 4. Najlepsza relacja z odwiedzin muzeum jaką kiedykolwiek miałem przyjemność przeczytać.

  OdpowiedzUsuń
 5. Wpis na blogu, jak dla mnie, bez sensu. Ech...., ale dalej będę się przyglądał ;) życząc powodzonka. ..walny

  OdpowiedzUsuń
 6. Byłem wczoraj w tym muzeum,ono nie jest dostepne dla ogólnie zwiedzających,lecz tylko dla klientów odbierających auta i na eventy,które można tu wykupic,łącząc je z jazdą Porszakami po przyległym torze fabrycznym. Mnie jednak udało sie je zwiedzic,najwieksze wrażenie zrobił na mnie model 917 z 16-cyl.silnikiem oraz ciągnik Porsche z jednocylindrowynm dieslem :)
  Pozdrawiam

  Dimo

  OdpowiedzUsuń