Translate

poniedziałek, 11 grudnia 2017

MIKS ARMEŃSKI


Witam. Dziś dla odmiany zagranica. Kontynuujemy temat tripa mojego kumpla do Gruzji i Armenii. Jakiś czas temu wrzucałem foty z Gruzji, a więc dziś kolej na Armenię. Dla przypomnienia Maciek pojechał z ekipą robić materiały dla TV, no i na miejscu ich przewodnikiem był niejaki Żora. Oddaje głos Maćkowi: Żora to facet 70+, poeta, malarz i xxuj wie co jeszcze, który trzyma to wszystko na podwórku i robi sobie powoli, ale to nie są jego fury, przynajmniej część nie jest jego (Żorę widać na jednym zdjęciu z wnukami w tym Steyerze). Z ciekawostek - to takie bordowe z motylkiem na przodzie to jest samoróbka, którą on zrobił od podstaw. Na tym czarno-białym zdjęciu to jest przód Ziła, którym podobno jeździł Stalin (nie mam więcej zdjęć, myślałem ze nie będę robił telefonem, bo mój jest xxujowy i że sobie wytnę klatki z filmu, albo wezmę zdjęcia od kolegów co maja lepsze telefony, ale nie zrobiłem tego rzecz jasna). Tym Amerykańcem ze sparciałym dachem jeździł przewodniczący KC Armenii kiedyś.

Dalej widzimy garaż i podwórko blisko miejscówki Żory należące do jakiegoś typa, który restauruje auta. W Mustangu było podobno kilkadziesiąt dziur po kulach przed renowacją. Rollsem przyjechał jakiś ziomuś - xxuj wie skąd. A ten czerwony ze skrzydłami jak Gullwing to OROR (opisywałem go tutaj) Reszta zdjęć z Armenii to po prostu z ulicy. Ten niebieski bus to YERAZ - od Yerevanskiego Automoblnego Zawodu - jedyne auto produkowane kiedykolwiek w Armenii, miał w xxuj wersji. Oczywistości, że Ład jest tu jak naxxał nie ma co wałkować.6 komentarzy:

 1. Ormiański, a poza tym zawartość oczy wypala.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ormiański w odniesieniu do narodu. Armeński w odniesieniu do państwa. Zawartość faktycznie wypala oczy, szczególnie warstwa językowa, w końcu facet pracuje dla telewizji xD

   Usuń
  2. Piszę o Armenii, a nie o Ormianach. Armeńczyk to obywatel Republiki Armenii, Ormianin zaś – przedstawiciel narodowości ormiańskiej, która stanowi większość mieszkańców Armenii, ale nie całość. Nie każdy Armeńczyk to Ormianin. A zatem jest dobrze.

   Usuń
  3. Słownik PWN: armeński I «dotyczący Armenii, Armeńczyków»

   Usuń
 2. Niesamowite egzemplarze. Jest co podziwiać :)

  OdpowiedzUsuń