Translate

czwartek, 2 lipca 2015

PRAWDZIWA PATYNA: Fiat 125 FamiliarWitam. Z ostatniego Miksu Argentyńskiego zostawiłem sobie kilka zdjęć jednego auta, które chciałem pokazać osobno. Jest to już dosyć rzadko spotykane auto, a do tego takie, do którego możemy mieć trochę sentymentu. Samochód powstawał właśnie w Argentynie w latach 1972-1981 i generalnie był to włoski Fiat 125, ale jego tylna część podobno bazowała na naszym 125p kombi. Różnice są tylko dwie - kanciasta ramka tylnych drzwi i mocniejszy kąt pochylenia tylnej szyby. Wygląda to co prawda dużo lepiej niż w naszym 125p kombi, ale oba rozwiązania były droższe i mniej praktyczne.
Te same tylne lampy co w 125p kombi

6 komentarzy:

 1. Te"dodatki" (orurowanie) na zderzakach to fabryczne są, czy fantazja właściciela?

  OdpowiedzUsuń
 2. "Nasz" Fiat kombi był włoskim projektem, także Argentyńczycy wzięli jeden z jego wariantów.

  OdpowiedzUsuń
 3. Oj o Fiacie 125p Kombii i jego pochodzeniu to był nawet ostatnio cały artykuł w którymś Classic Auto. Ale jakby tak spojrzeć z boku to ta wersja argentyńska bardziej jakąś ładę przypomina

  OdpowiedzUsuń
 4. Zajebisty! :D Kurde, tak jak w sumie nie mam jakiegoś wielkiego sentymentu za "Polską" motoryzacją, tak takim kredensem jeździłbym!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wersja kombi często robi robotę. Tak jak nie podoba mi się Caprice w sedanie (mowa o kwadraciaku), to kombi podoba mi się okrutnie.

   Usuń